آلفا طب

ویزیت پزشک متخصص عفونی در منزل

متخصص عفونی در منزل - مجموعه آلفاطب

چرا پزشک متخصص عفونی در منزل؟

بیماری های عفونی همواره در کمین بشر بوده و هستند و در هنگام شیوع و همه گیری برخی بیماریها نظیر کرونا لزوم کمک از پزشک متخصص عفونی بیشتر احساس می شود .

امروزه خدمات پزشکی و پرستاری وارد عرصه جدیدی شده و خدمات بصورت گسترده تر برای رفاه حال بیماران در حال انجام است . استفاده از خدمات متخصص عفونی در منزل یکی از این خدمات است .

افرادی که به بیماریهای عفونی دچار هستند به دلیل ضعیف بودن بدن بهتر است به مراکز درمانی که مملو از آلودگیهای گوناگون ویروسی و میکروبی است مراجعه نکنند و از طرفی برخی بیماریهای عفونی واگیردار بوده و برای مصون ماندن افراد دیگر بهتر است فرد بیمار به مطب و مراکز درمانی مراجعه نکند .

برای این گونه افراد پزشک بیماریهای عفونی با مراجعه به منزل و رعایت کلیه جوانب بهداشتی می تواند به بیمار کمک کند . در این مقاله قصد داریم بیشتر با وظایف و خدمات پزشک متخصص عفونی در منزل آشنا شویم پس با خدمات پزشکی آلفاطب همراه باشید.  

وظایف متخصص عفونی در منزل

بررسی وضعیت بیمار

پزشک عفونی در منزل ابتدا در مورد حساسیت ها و یا داروهای مصرفی بیمار سوال نموده و با توجه به علائم نظیر تب ، فشار خون ، تنفس و … تشخیص اولیه بیماری را انجام می دهد .

تشخیص

بعد از اینکه تشخیص اولیه بیماری داده شد پزشک عفونی نسبت به تجویز آزمایش ، سی تی اسکن ، تست های میکروسکوپی و … که برای تشخیص بهتر بیماری است اقدام می کند .

درمان

درمان با توجه به شدت علائم ، سرعت رشد عفونت ، نوع ویروس یا باکتری وارد شده در بدن و … با داروهای خوراکی و تزریقی انجام می شود .

مراقبت بعد از درمان

اگر بعد از یک عمل جراحی بدن دچار عفونت شود باید از کمک یک پزشک متخصص عفونی کمک خواسته شود . برخی افراد به دلیل جراحی های سنگین قادر به خروج از منزل و مراجعه به مطب یا مراکز درمانی نیستند . برای این دسته از افراد استفاده از خدمات پزشک عفونی در منزل توصیه می شود.

خدمات پزشکی در منزل آلفاطب: پزشک عمومی در منزل

برای دریافت مشاوره خدمات پرستاری و پزشکی در منزل با ما تماس بگیرید

هزینه ویزیت پزشک متخصص عفونی در منزل

بسیاری از افراد به غلط تصور می کنند که استفاده از خدمات پزشکی و پرستاری در منزل مستلزم هزینه های بسیار گزاف است که از عهده پرداخت آنها خارج است . در صورتی که اگر هزینه های جانبی مراجعه به پزشک و وقت و زمان صرف شده را در نظر بگیریم متوجه می شویم استفاده از خدمات پزشک در منزل بسیار به صرفه تر و امن تر است .

قیمت ویزیت پزشک عفونی در منزل براساس ابلاغیه وزارت بهداشت محاسبه می شود و این تعرفه کاملا واضح و منصفانه است . این نرخ مصوب تنها مربوط به ویزیت پزشک است و عوامل دیگری نظیر مدت زمان حضور پزشک در منزل ، انجام خدماتی نظیر سرم تراپی و تزریقات در محل بصورت جداگانه حساب می شود .

اگر در خصوص قیمت ویزیت و هزینه متخصص عفونی در منزل سوالی دارید می توانید با مرکز خدمات پزشکی آلفاطب بصورت شبانه روزی تماس بگیرید .

علل ایجاد بیماریهای عفونی چیست؟

اگر ما نسبت به علل بیماری های عفونی شناخت پیدا کنیم می توانیم از آنها پیشگیری کرده و یا از بازگشت بیماری جلوگیری کنیم . تا زمانی که منبع عفونت در بدن از بین نرود احتمال بازگشت بیماری وجود خواهد داشت . برخی علل و عوامل ایجاد کننده بیماری های عفونی به قرار زیر است :

عدم تعادل زیستی

بدن هر فرد دارای میکروارگانیسم هایی است که در تعادل با همند . اگر در بدن این تعادل از بین برود فرصتی برای رشد عفونت در بدن ایجاد خواهد شد .

انتقال از سایرین

عوامل بیماری زا نظیر ویروس ، قارچ ، انگل و … می تواند توسط حشرات ، حیوانات ، مواد غذایی و یا دیگر انسانها به فرد سالم منتقل شود و بیماری هایی مانند هپاتیت ، تبخال تناسلی و … را ایجاد کند . برای درمان انواع بیماریهای عفونی بهتر است به متخصص عفونی مراجعه کرده و یا از خدمات پزشک عفونی در منزل کمک بگیرید .

ضعف سیستم ایمنی

در پی ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن ، عفونت ها فرصت پیدا می کنند تا در بدن رشد کرده و فرد را بیمار کنند . از این دسته بیماریها می توان به انواع تبخال اشاره کرد که استرس ، ضعف سیستم ایمنی و … می تواند این ویروسها را در بدن فعال کند.

حتما بخوانید:

ویژگی های پرستار مراقب بیمار

خدمات سونداژ در منزل

متخصص عفونی در منزل - هزینه ویزیت متخصص عفونی

چه زمانی باید به پزشک متخصص عفونی مراجعه کنیم ؟

بروز مشکلات تنفسی

اگر در تنفس دچار مشکل هستید و یا سرفه های مداوم دارید باید به دکتر متخصص عفونی مراجعه کنید .

تب و سردرد شدید

در اغلب موارد تب نشانه نوعی عفونت در بدن است که اگر با سردرد همراه شود خطرناکتر است . در صورتی که دچار سردرد و تب شدید می توانید به متخصص عفونی مراجعه و یا از خدمات پزشک عفونی در منزل کمک بگیرید .

حمله حیوانات

اگر توسط حیواناتی نظیر سگ ، گربه و … گاز گرفته شدید برای پیشگیری از بیماری هاری و یا سایر بیماریهای مشترک بین حیوان و انسان سریعا باید به مراکز پزشکی مراجعه کنید . همچنین می توانید از خدمات متخصص عفونی در منزل کمک گرفته تا پانسمان زخم در منزل هم برای شما انجام گیرد .

سرفه بیشتر از یک هفته

اگر دچار سرفه هستید و بیش از یک هفته این سرفه ها ادامه دارد باید به بیماری عفونی تنفسی شک کنید و سریعا به دکتر متخصص عفونی مراجعه کنید و یا در خانه درخواست ویزیت متخصص عفونی داشته باشید .

مشکلات بینایی آنی

برخی عفونت ها موجب ایجاد مشکلات آنی بینایی می شوند ولی جای نگرانی نیست چرا که با برطرف کردن عامل عفونت در بدن بینایی مجددا به حالت عادی باز خواهد گشت .

تب طولانی مدت و بی علت

اگر دچار تب بی علت و طولانی مدت هستید به بیماری های عفونی مشکوک شوید و به یک متخصص بیماریهای عفونی مراجعه کنید .

علائم عمومی بیماریهای عفونی کدامند ؟

بیماریهای عفونی علائم خاص خودشان را دارند ولی برخی علائم در همه آنها مشترک است که به قرار زیر است :

 • تب
 • سرفه
 • خستگی
 • اسهال
 • دردهای عضلانی
 • التهاب و قرمزی
 • تورم

خدمات پزشکی آلفاطب:

فیزیوتراپی زانو در منزل

نمونه گیری در منزل

متخصص عفونی در منزل - علل بیماریهای عفونی

مزایای ویزیت متخصص عفونی در منزل

 • استفاده از خدمات پزشکی متخصص عفونی بصورت شبانه روزی در منزل
 • عدم نیاز به تحمل ترافیک سنگین و آلودگی هوا برای رسیدن به مطب یا مراکز درمانی
 • دور ماندن از عفونت های بیمارستانی
 • عدم نیاز به معطل شدن در مطب برای ویزیت شدن
 • امکان استفاده از دیگر خدمات پرستاری و پزشکی بصورت همزمان
 • عدم نیاز به فردی از اعضای خانواده برای مراجعه به مطب و همراهی با بیمار
 • صرفه جویی در هزینه های ایاب و ذهاب برای رفت و برگشت به مطب یا مراکز درمانی
 • کاهش استرس و دلگرمی از حضور خانواده در کنار فرد بیمار

متخصص عفونی شبانه روزی تهران

اگر در شهر تهران ساکن هستید و به بیماریهای عفونی دچار هستید می توانید از خدمات پزشک مختصص عفونی در منزل استفاده کنید . مجموعه خدمات پزشکی آلفاطب آماده ارائه خدمات پزشکی و پرستاری در زمینه های پرستار بیمار ، پرستار کودک ، پرستار سالمند ، همراه بیمار در بیمارستان به صورت شبانه روزی حتی در ایام تعطیل به شما عزیزان می باشد .

آلفاطب کلینیک کامل در خانه تو

مرکز خدمات پزشکی آلفاطب ارائه دهنده کلیه خدمات پزشکی و پرستاری در منزل و بیمارستان و پوشش دهی کلیه مناطق تهران ، پشتیبانی رایگان تا یک هفته بعد از ویزیت ، امکان دریافت هزینه خدمات در منزل از بیمه پوشش دهنده شما با ارائه فاکتور از آلفاطب می باشد . کافیست با ما تماس بگیرید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×