آلفا طب

اگر دچار کمردرد یا زانودرد هستید و هنگام نشستن ، خوابیدن یا راه رفتن احساس درد و فشار در کمر و یا زانو دارید و یا بعد از بیدار شدن از خواب احساس سفتی یا درد در مفاصل و عضلات خود دارید و یا در عضوی از اعضای بدن دچار شکستگی شده اید باید به پزشک متخصص ارتوپدی مراجعه نمایید .

امروزه با پیشرفته شدن ارائه خدمات پزشکی و پرستاری در منزل امکان ارائه خدمات ویزیت دکتر ارتوپدی در منزل نیز فراهم شده است تا برای کلیه افراد خصوصا سالمندان یا افرادی که از ناتوانی در حرکت رنج می برند آسایش بیشتری در حین معاینه و درمان در منزل ایجاد شود .

مجموعه خدمات پزشکی آلفاطب با سالها تجربه در زمینه ارائه خدمات پزشکی و پرستاری در منزل آماده ارائه کلیه خدمات اعزام پزشک متخصص در منزل ، رادیولوژی در منزل ، سونوگرافی در منزل ، فیزیوتراپی در منزل ، نمونه گیری در منزل و … می باشد .

پزشک ارتوپد کیست ؟

پزشک ارتوپد به تشخیص ، اصلاح و درمان آسیبهای اسکلتی عضلانی می پردازد که این سیستم شامل استخوانها ، تاندونها ، ماهیچه ها ، مفاصل ، رباط ها و اعصاب می شود .

در گذشته ارتوپدی تنها به درمان و مراقبت از کودکانی که دارای بدشکلی در ستون فقرات و دست و پا بودند محدود می شد ولی امروزه بیماریهای مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی را در هر سنی اعم از کودکان ، جوانان و خصوصا ورزشکاران و همچنین سالمندان می توان درمان نمود .

ویزیت پزشک ارتوپد در منزل چگونه انجام می شود ؟

زمانیکه شما نیاز به ویزیت پزشک ارتوپد در منزل دارید با یک تماس با مجموعه خدمات پزشکی آلفاطب و یا مراجعه به سایت می توانید درخواست خود را اعلام و ثبت نمایید . کارشناسان مجموعه در اسرع وقت به درخواست شما رسیدگی کرده و طی تماس با شما نسبت به اخذ اطلاعات ، آدرس و تعیین زمان مراجعه به منزل اقدام می کنند .

در زمان تعیین شده پزشک متخصص ارتوپدی به منزل شما مراجعه نموده و تجهیزات مورد نیاز را با خود همراه می آورد. معاینه و تشخیص های اولیه انجام می شود و اگر نیاز به عکسبرداری رادیولوژی باشد نسبت به تجویز آن اقدام می نماید. شما می توانید برای اعمالی نظیر رادیولوژی ، سونوگرافی ، فیزیوتراپی و … نیز از این خدمات در منزل استفاده کنید . تنها کافیست با این مجموعه هماهنگ نمایید.

وظایف دکتر ارتوپد در منزل چیست ؟

دکتر ارتوپد در منزل وظایفی را با توجه به تحصیلات و مهارت خود دارد که شامل موارد زیر است :

بررسی شرایط : پزشک ارتوپد شرایط بیمار را از نظر سن ، شرایط جسمی ، شرایطی از قبیل بارداری ، شیردهی و یا سبک زندگی مورد بررسی قرار می دهد چرا که همه این موارد در تعیین نوع درمان موثر هستند .

بررسی علائم : دکتر ارتوپد به مشاهده علائم و میزان آسیب می پردازد و بیمار را از نظر دمای بدن ، گردش خون ، تنفس و … معاینه می نماید .

تشخیص مشکل : پزشک متخصص ارتوپد در منزل با معاینه فیزیکی به تشخیص اولیه دست پیدا می کند ولی تشخیص نهایی را به نتیجه آزمایشات و عکسبرداری موکول می کند .

درمان بیماری : در بیماریهای سیستم اسکلتی عضلانی صرفا با یک جلسه درمان انجام نمی شود و لازم است بیمار روند درمان را از ابتدا تا انتها با یک پزشک متخصص ارتوپد ادامه دهد. درمان هم شامل مراحل گوناگونی است نظیر مصرف دارو ، استفاده از بریس طبی ، جراحی و تغییر سبک زندگی .

دلایل رایج ویزیت پزشک متخصص ارتوپدی در منزل

دلایل رایجی بیماران ویزیت دکتر ارتوپدی در منزل را ترجیح می دهند به قرار زیر است :

  • عدم نیاز به مراجعه به مراکز درمانی و مطب پزشک
  • عدم نیاز به نوبت گرفتن ، تحمل صف انتظار بیماران ، تحمل ترافیک و آلودگی هوا در مراکز شهرهای بزرگ
  • عدم نیاز به حرکت دادن بیمار در مواقع شکستگی و آسیب های اسکلتی عضلانی
  • انجام روند درمان در محیط راحت و بدون استرس منزل
    صرفه جویی در وقت و هزینه ها
  • و …

هزینه ویزیت متخصص ارتوپد در منزل

بسیاری از متقاضیان خدمات پزشکی در منزل همواره به دنبال هزینه ها هستند تا از آن اطلاع پیدا کنند ولی باید گفت که تعرفه اصلی توسط وزارت بهداشت تصویب می شود و به آن مواردی نیز اضافه می شود که به شرایط بیمار ، دوری و نزدیکی منزل بیمار از مرکز ارائه خدمات پزشکی ، تجهیزات مورد نیاز که بایستی به منزل بیمار انتقال داده شود و … بستگی دارد .

همچنین اگر شما خواستار دریافت خدمات پزشکی در منزل در ساعات شب و یا روزهای تعطیل باشید مبلغی به هزینه افزوده خواهد شد که کاملا طبیعی است . حال اگر برای خود یا یکی از اعضای خانواده درخواست استفاده از خدمات ارتوپدی در منزل دارید می توانید با مرکز خدمات پزشکی آلفاطب تماس بگیرید و از هزینه ویزیت پزشک ارتوپد در منزل مطلع شوید .

انواع درمان های بیماریهای ارتوپدی

بیماریهای ارتوپدی انواع گوناگونی دارند که برخی از این بیماریها به دلیل آسیب های استخوانی ، برخی به دلیل مشکلات تاندون ، عصب ، مفصل یا ماهیچه می باشد . رایج ترین بیماریها و درمان های ارتوپدی به قرار زیر هستند :

زانو درد

مفصل زانو فشار زیادی را تحمل می کند و خصوصا در افراد سنگین وزن آسیب بیشتری می بیند . زانو درد حاصل سالها سائیدگی مفصل زانو است که در اثر کار کشیدن زیاد از این عضو (خصوصا در ورزشکاران) و یا افزایش سن است .

شایع ترین مشکلات زانو درد مربوط به کشیدگی رباطها ، رگ به رگ شدن ، بورسیت ، تاندونیت ، پارگی غضروف زانو ، آرتروز و یا پاره شدن رباط است که اگر این مشکلات با درمانهای اولیه رفع نگردند باید به فکر جراحی (تعویض مفصل زانو) بود .

آسیب های همسترینگ

همسترینگ به مجموع سه عضله سمی تندینیوس ، دو سر ران و سمی ممبرانوس گفته می شود و در بخش پشت ران واقع شده است . آسیب همسترینگ وقتی رخ می دهد که یکی از این ماهیچه ها که کار خم و راست شدن زانو را انجام می دهند بیش از حد و یا به سرعت کشیده شود .

در بعضی مواقع این فشار می تواند منجر به پارگی ماهیچه نیز شود . این آسیب در ورزشکاران خصوصا فوتبالیست ها ، بسکتبالیست ها و تنیس بازان بیشتر دیده می شود .

خار پاشنه

اگر استخوان پاشنه شروع به رشد نماید بیماری خار پاشنه را ایجاد می کند . دلیل ایجاد خار پاشنه می تواند کشیدگی بافت همبند که در کف پا موجود است باشد . کشیدگی بافت همبند معمولا به خاطر اضافه وزن ، کفش نامناسب و دویدن است .

در اغلب موارد پزشک برای درمان نسبت به تجویز داروهای ضد التهاب اقدام می کند و بعد از بیمار میخواهد که از کفش مناسب و استاندارد استفاده نماید . برای تسکین درد نیز کورتیکو استروئید تزریق می گردد . اگر روشهای گفته شده موثر نباشد ناچار باید به گزینه جراحی متوسل شد .

اسکولیوز

به انحنای غیرطبیعی ستون فقرات اسکولیوز می گویند که این انحنا می تواند در هر قسمتی از ستون فقرات باشد ولی در قسمت کمر و بالای ستون فقرات بیشتر دیده می شود . این بیماری در خانمها رایج تر است و در سالهای کودکی و یا نوجوانی با رشد استخوانها این عارضه ایجاد می شود .

این عارضه در صورت عدم درمان می تواند دردهای مزمن ، مشکلات تنفسی و همچنین کاهش توانایی در راه رفتن ، ورزش کردن و … ایجاد کند . پزشک ارتوپد با تجویز بریس یا جلسات فیزیوتراپی می تواند این انحنا را کم کرده و یا از بین ببرد ولی در برخی به دلیل شدت بیماری ناچار به جراحی می باشند.

شکستگی لگن

استخوان لگن دارای پنج استخوان است که ممکن است در اثر تصادف ، زمین خوردن ، پوکی استخوان و … یک یا چند استخوان از این ناحیه شکسته شود . این عارضه بیشتر در سالمندان و به دلیل زمین خوردن ایجاد می شود و در خانم های سالمند بیشتر است چرا که پوکی استخوان در خانمها بیش از آقایان مشاهده می شود .

برای درمان شکستگی لگن باید به پزشک متخصص ارتوپد مراجعه کرد و یا از خدمات ویزیت دکتر ارتوپد در منزل استفاده نمود . از آنجا که حرکت کردن برای سالمندانی که دچار شکستگی لگن شده اند مقدور نیست استفاده از خدمات پزشک در منزل بسیار برای آنها سودمند خواهد بود .

شما می توانید علاوه بر خدمات ویزیت دکتر ارتوپد در منزل از خدماتی نظیر رادیولوژی در منزل ، فیزیوتراپی در منزل ، خدمات کاردرمانی در منزل و … نیز استفاده نمایید تا زودتر به بهبودی دست پیدا کنید .

آرتروز

در پی تحلیل رفتن غضروف بین استخوانها عارضه ای به نام آرتروز اتفاق می افتد که می تواند در مفصل زانو ، انگشتان ، گردن ، دست و پا صورت گیرد . علائم آرتروز درد ، سفتی و تورم است . برخی افراد با افزایش سن و پا گذاشتن به سالمندی دچار آرتروز می شوند که درمان آرتروز نیز به دست دکتر متخصص ارتوپد انجام می شود .

متخصص ارتوپد در منزل تهران

اگر به خدمات پزشک متخصص ارتوپد در منزل ، رادیولوژی در منزل ، فیزیوتراپی در منزل ، خدمات کاردرمانی در منزل و … نیاز دارید و در شهر تهران ساکن هستید می توانید از خدمات پزشکی و پرستاری در منزل مجموعه خدمات پزشکی آلفاطب استفاده کنید . کافیست تنها با شماره ۰۲۱۲۶۸۵۱۰۹۵ تماس بگیرید .

متخصص ارتوپد در منزل شمال تهران

از آنجا که بیشتر مراکز درمانی ، بیمارستانها و مطب ها در مراکز شهر مستقر می شوند افرادی که از مراکز شهرها دور هستند غالبا برای استفاده از این خدمات باید ترافیک و شلوغی شهر را تحمل کنند تا به مطب یا بیمارستان برسند .

استفاده از خدمات ویزیت پزشک متخصص در منزل می تواند به این افراد کمک شایانی کند . اگر در شمال تهران ، جنوب تهران ، شرق یا غرب تهران ساکن هستید می توانید از خدمات ما در منزل استفاده کنید .

متخصص ارتوپد در منزل شرق تهران

متخصص ارتوپد می تواند به شما در درمان و بهبود بیماری های اسکلتی عضلانی نظیر آرتروز ، کشیدگی تاندون ، شکستگی ها و … کمک کند . اگر در شرق تهران ساکن هستید و یا در محله های دیگر شهر تهران هستید می توانید در منزل و یا محل کار خدمات پزشکی و پرستاری آلفاطب را دریافت نمایید .

نتیجه گیری

استفاده از انواع خدمات پزشکی و پرستاری در منزل امروزه با استقبال زیادی از طرف اقشار مختلف جامعه روبرو شده است و مراکز درمانی و خدماتی زیادی به ارائه خدمات پزشکی در منزل مشغول هستند . اما یافتن یک مرکز ارائه خدمات پزشکی که توان ارائه کلیه خدمات پزشکی را داشته باشد و بتواند بصورت شبانه روزی حتی در ایام تعطیل نیز خدمات دهی کند بسیار مهم است .

استفاده از کادر مجرب و باتجربه نیز در این مراکز در جلب رضایت مشتریان بسیار موثر است . مرکز خدمات پزشکی آلفاطب با بیش از دو دهه تجربه در زمینه ارائه خدمات پرستاری و پزشکی در منزل دارای کلیه شرایط و مزایای فوق می باشد و نگاهی به تعداد مشتریان راضی این مجموعه گویای همین مطلب است.

×